Eesti Trummarite Foorum

FOORUM ON SULETUD!
Tänane kuupäev 17 Sept 2019 00:22

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 47 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 02 Sept 2008 09:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Kuulasin uut lugu. Häirisid trumm ja vokaal.

Vokaali koha pealt: lauljal ei ole selle loo järgi otsustades kandvat häält, s.t. häält, mis sobiks lead vocalist'ile. Ta kõlab siin loos, nagu tahaks ta kogu maailma endale kaasa tundma panna, kuid ei julgeks sedagi paluda. Kui see ongi eesmärk, siis saab ta sellega hästi hakkama, aga kui mitte, kõlab selline vokaal üsna haledana.

Trumm loksub kohati tuntavalt, mõtle, kas sul neid pidevaid müdinaid üldse vaja on. Gruuviv lihtsakoelisem biit poollahtise häti peal ajaks vähemalt laulu taustaks ideaalselt asja ära, ning kindlasti loksuks vähem. See on minu arvamus ning see, mida mina mängiks. Eks igal ühel ole oma stiil tegelikult. Siin loos jääb mulje, nagu sa üritaksid endast midagi oskuste piiripealset välja pressida, aga kohati viib see su rütmist välja.

Kitarririffid kohati isegi tõmbasid käima, kuid üldiselt jättis külmaks. Aga jah, noh, kui mulle ei meeldi, ei ole vaja lasta end heidutada, mulle ei meeldi paljud asjad. :)

http://www.redneckrampage.ee

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02 Sept 2008 17:13 
Eemal
Kasutaja avatar

lead kitarri saund täiesti meeldis, ülejäänud pole lihtsalt minu teema

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02 Sept 2008 18:31 
Eemal
Kasutaja avatar

kohutav..

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02 Sept 2008 21:16 
Eemal

Well, tänud kommide eest..

Kriitika ongi suht see, mis viib edasi..
Kuna siis pmst pool bändi õpib nüüd mujal linnas, siis.. endal plaanis trummi asi tõsiselt ette võtta. Eks neid logisemisi ole jah, siin-seal.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03 Sept 2008 18:42 
Eemal
Kasutaja avatar

Muusika kohapealt ei heidaks midagi ette. Ainult vokaal on kuidagi häiriv.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03 Sept 2008 20:33 
Eemal

Emm, kas hääletämber või laulmine?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08 Sept 2008 14:22 
Eemal
Kasutaja avatar

andyswi kirjutas:
Emm, kas hääletämber või laulmine?

Ütleks, et hääletämber. Ära pane pahaks, aga kuidagi väga õllest läbi imbunud. Samas muusika iseenesest on täiesti OK.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08 Sept 2008 16:36 
Eemal

Õllest läbi imbunud :lol: Okei, päris hästi öeldud:D Ei, tegelt, tal ongi selline hääl, mis võib-olla kõiki ei tõmbagi kohe kuulama, samas.. Mainstream Good Charlotte voice (no offence) on minu arust igav :).

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Nov 2009 17:27 
Eemal

Vahepeal jõudsime n.ö uuele tasandile.

Salvestasime jällegi oma vahenditega järjekordse loo.

http://www.myspace.com/legalimmigrants

Mina olen legend.

Enesekriitikast nii palju, et avastasin alles pärast salvestamist mõni nädal hiljem, et soolotrummi üks pingutuskruvi oli haledalt nõrgalt pingutatud, sellest ka küllaltki pask saund. Kohati on tunda lonkamist trummimängus ja loo üldpildis on trummid tänu laialdasele china kasutusele väga laialivalgunud ja puudub konkreetsus. Lisaks sellele on masterdamisel jäätud liiga palju trumme, mistõttu jällegi puudub minu arvates lool konkreetsus. Eks see salvestamine oligi paras katsetus, aga kriitikat sooviks sellegipoolest. Arukat ja põhjendustega, aitäh.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Nov 2009 17:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Väga huvitav on see soolotrummi "põnts". :P Kõlab nagu oleks basstrummile vedrud külge poogitud. Mis sa lindistamiseks kasutasid, et see kõik nii segane tundub? :)

Kui ma sinu vanu pilte vaatan, siis tundub, et oled ikka mikrofone pannud nii palju nagu peab. Aga kui nuppe keeruline keerata, siis parem alusta ühe või kahe mikriga. Minu meelest saab kordades detailsema lindistuse kui eemalt komplekti lindistada, kui nüüd sinu tulemusega võrrelda. Samas äkki just see on see, mida sa otsid. Minu puhul see aga üldse ei tööta.

Kui huvitab, siis uuri ja kuula näiteid mis on võetud ühe mikrofoniga:
http://en.wikiaudio.org/Drum_kit_microp ... techniques
(google.com aitanud inimest aastast 1998?!)

Edu!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Nov 2009 18:13 
Eemal

Samsoni 7kit oli vist. Basstrummi salvestasime vist ühe Shure'i SM'ga. Vahel olid tom'idele, snare'le ja kickile equalizerid ning üks aparaat oli veel, mis piirab signaali.. Ei tule nimetus meelde. Tehnika on iseenesest selline, millega saaks talutava tulemuse kätte, see lihtsalt nõuab tohutult aega. See kord sai väga kähku tehtud kõik. Üks päev paigaldasime ja teisel päeval salvestasime mõne tunniga kõik sisse.

EDIT: Praegu hakkasin mõtlema.. Kas seda tasuks teha siis näiteks üksiku kondekaga ja näiteks kickile eraldi mikri paigaldamisega? Või mismoodi kombineeriksid?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02 Nov 2009 04:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Ah, pingutasin üle oma jutuga. Mulle lihtsalt ei meeldinud vist. :doh:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02 Nov 2009 19:15 
Eemal

andyswi kirjutas:
Vahepeal jõudsime n.ö uuele tasandile.

Salvestasime jällegi oma vahenditega järjekordse loo.

http://www.myspace.com/legalimmigrants

Mina olen legend.

Enesekriitikast nii palju, et avastasin alles pärast salvestamist mõni nädal hiljem, et soolotrummi üks pingutuskruvi oli haledalt nõrgalt pingutatud, sellest ka küllaltki pask saund. Kohati on tunda lonkamist trummimängus ja loo üldpildis on trummid tänu laialdasele china kasutusele väga laialivalgunud ja puudub konkreetsus. Lisaks sellele on masterdamisel jäätud liiga palju trumme, mistõttu jällegi puudub minu arvates lool konkreetsus. Eks see salvestamine oligi paras katsetus, aga kriitikat sooviks sellegipoolest. Arukat ja põhjendustega, aitäh.

masterdamisel ei muudeta enam instrumentide leveleid, niiet trummid on juba miksimisel paigast ära...ja see soolokas on ikka kohutav...muu soundib isegi täiesti rahuldavalt

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02 Nov 2009 19:23 
Eemal

Erik kirjutas:
Väga huvitav on see soolotrummi "põnts". :P Kõlab nagu oleks basstrummile vedrud külge poogitud. Mis sa lindistamiseks kasutasid, et see kõik nii segane tundub? :)

Kui ma sinu vanu pilte vaatan, siis tundub, et oled ikka mikrofone pannud nii palju nagu peab. Aga kui nuppe keeruline keerata, siis parem alusta ühe või kahe mikriga. Minu meelest saab kordades detailsema lindistuse kui eemalt komplekti lindistada, kui nüüd sinu tulemusega võrrelda. Samas äkki just see on see, mida sa otsid. Minu puhul see aga üldse ei tööta.

Kui huvitab, siis uuri ja kuula näiteid mis on võetud ühe mikrofoniga:
http://en.wikiaudio.org/Drum_kit_microp ... techniques
(google.com aitanud inimest aastast 1998?!)

Edu!

ja see keiss, et kui ei osata lindistada, siis see jutt mis on internetis küllaltki laialdselt levinud, et mida vähem mikreid kasutate, seda parem, on suht BS...
selleks, et kõik see kõlaks hästi kahe(kolme) mikriga, peavad need mikrid olema paigutatud ikkagi piinliku täpsusega, mis nõuab ikkagi päris spetsiifilisi teadmisi alates sellest, et faasid oleks lindistamisel paigas jne.jne. ja see omakorda sõltub alati ruumi omadusest ja trummiseti paigutusest jms. niiet ei saa võtta neid õppevideosid, alati puhta kullana.
ma soovitaks ikkagi mikerdada ära nii palju trumme kui võimalik, siis on pärast arvutis rohkem mängu ja proovimisruumi.:) muidugi kui te ei salvesta otse puldist arvutisse stereotrackile.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03 Nov 2009 00:02 
Eemal

Ma mõtlesin, et üleüldse on loos trummid liiga valjusti.. Me salvestasime kõik pillid eraldi, seepärast on võimalus trummid alla tõmmata.

Paraku jah, salvestamegi puldist stereoträkina. Teeb asja raskeks..

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 47 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
et 3.0.10