Eesti Trummarite Foorum

FOORUM ON SULETUD!
Tänane kuupäev 18 Sept 2019 23:55

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kõrvaklapid
PostitusPostitatud: 30 Sept 2012 23:01 
Eemal

Selline küsimus, et kas keegi ei tea kust saaks sellised kõrvaklappe et mu trummimäng ei kostuks üle sellest muusikast mis mul kõrva jõuab?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Kõrvaklapid
PostitusPostitatud: 01 Okt 2012 02:43 
Eemal
Kasutaja avatar

1 variant on ehitusklapid, mille all tavalised "nööbid".
Siin rohkem infot : viewtopic.php?f=5&t=197

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Okt 2012 10:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Glow kirjutas:
Selline küsimus, et kas keegi ei tea kust saaks sellised kõrvaklappe et mu trummimäng ei kostuks üle sellest muusikast mis mul kõrva jõuab?

Küsin üle, et kas "see muusika, mis su kõrva jõuab" tuleb arvutist või mp3-mängijast või on tegemist millegi muuga (mixerpuldist tulev monitor-mix näiteks)?
Mina kasutan tavalisi suht-odavaid nööpe, selliseid Creative Labs EP-630 ja nende kaudu kannatab kõrva lasta nii metronomi-klikki, monitormixi (madalad sagedused natuke maha keeratud) ja isegi mp3-mängijaga olen vahel hajutanud. Kui sa nööbid kõrva paned ja veel mürasummutavad ehitusklapid nende peale, siis ei kuule sa enam iseennast, st. tummimängu.
Ja minu arust ei ole trummimängu eesmärk kõvasti müra toota, vaid tegelikult võiks harjutada veidi vaiksemalt mängima. Kui sa oma kõrvad täiesti ära isoleerid, mängid kindlasti väga kõvasti - et ennast üldse kuulda.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09 Okt 2012 23:13 
Eemal

Garfield kirjutas:
Glow kirjutas:

Küsin üle, et kas "see muusika, mis su kõrva jõuab" tuleb arvutist või mp3-mängijast või on tegemist millegi muuga (mixerpuldist tulev monitor-mix näiteks)?
Mina kasutan tavalisi suht-odavaid nööpe, selliseid Creative Labs EP-630 ja nende kaudu kannatab kõrva lasta nii metronomi-klikki, monitormixi (madalad sagedused natuke maha keeratud) ja isegi mp3-mängijaga olen vahel hajutanud. Kui sa nööbid kõrva paned ja veel mürasummutavad ehitusklapid nende peale, siis ei kuule sa enam iseennast, st. tummimängu.
Ja minu arust ei ole trummimängu eesmärk kõvasti müra toota, vaid tegelikult võiks harjutada veidi vaiksemalt mängima. Kui sa oma kõrvad täiesti ära isoleerid, mängid kindlasti väga kõvasti - et ennast üldse kuulda.

Mõtlesin mp3-e mängijat. Tahaks mängida ise laulule peale trummiseti taga, aga tavaliste kõrvaklappidega ma lihtsalt nii hästi ei kuule muusikat, kuna trummimäng kostub üle. Niiet nende Creative EP-360 nööpidega peaks sobima?
Vabandan et vastusega nii kaua aega läks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10 Okt 2012 11:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Glow kirjutas:
Niiet nende Creative EP-360 nööpidega peaks sobima?

Minu puhul sobib ja ega need ei pea ilmtingimata just see toode olema, nööpe on müügis igasuguseid, odavamaid ja kallimaid. EP-630 puhul on IMHO väike miinus basside osas - kõik madal ots muutub kuidagi ühtlaseks "tüminaks". Mikserpuldist tulev monitormix'is on meil madal ots veidi maha eq-tud, siis pole seda probleemi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10 Okt 2012 15:40 
Eemal

Okei, tänud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18 Okt 2012 20:23 
Eemal

Aga põhimõtteliselt saab nii ka et kasutad tavalisi nööpe/kõrvaklappe ja nende peal on siis ehitusklapid?

Sorri duubel posti pärast.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18 Okt 2012 21:01 
Eemal

Mängin ise ka samamoodi nagu Glow ja siiani on väga normaalne olnud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 07 Juul 2013 12:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Minul on sellisteks puhkudeks kõrvamonitorid, väike pult, mikrofon ja telefon.
Ehk siis mikrofon ja telefon on ühendatud pulti. Telefonist saan siis kuulata kas muusikat või metronoomi. Mikrofon on selleks et natuke setti kõrva ka kuulda oleks. Kui kõrvad on täiesti isoleeritud siis tambidki nagu hull tunnetamata dünaamikat ja oma mängutäpsust.

Kert

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis