Eesti Trummarite Foorum

FOORUM ON SULETUD!
Tänane kuupäev 18 Sept 2019 21:47

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 112 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 20 Dets 2008 18:26 
Eemal

Täna siis sain teatud ebameeldiva kogemuse võrra rikkamaks ja mõtlesin, et siin Turu alafoorumis võiks olla selline teema, kus inimesed saavad muljetleda või siis teisi foorumlasi teatud kasutajate eest hoiatada, kui asi peaks ärisse puutuma. Analoogne asi on nt Hinnavaatlus.ee-s, kus kasutajad saavad anda hinnangu nendega äri ajanud inimestele.

Järgnev leidis aset täna minu ja kasutaja soad vahel.
Kolmapäeval saabus PS teatega, et ta soovib minult metronoomi laupäeval ära osta. Kuna endal kooli tõttu kiire ja palju tegemist, saatsin PS-i oma numbriga ja palvega mulle reedel helistada, et asjad laupäevaks läbi rääkida. Seda kõnet ei tulnudki. Helistasin siis täna (laupäeva) hommikul talle ise ja ostusoov oli endiselt jõus. Leppisime kokku, et saame Tammsaare teel kella 3 paikku kokku. Helistasin siis talle 14:34 lootuses, et ehk saab isegi varem äri aetud, aga telefon oli välja lülitatud. Sõitsin siis Mustika keskusse ootama. Proovisin talle iga 5-10 järel helistada, aga ikka välja lülitatud. Ootasin siis 23 minutit üle kella 3 seal keskuses kuni loobusin, sest telefon oli ikka välja lülitatud.
Ühesõnaga, minu ettekujutus ärist, et mina annan metronoomi ja saan raha vastu, päädis 100 kroonise kahjumiga, mis ma kulutasin autosõidule Keilast Tallinna ja tagasi ning üle 1,5 tunni raisatud ajast, mida mul on hädasti vaja esmaspäevase eksami õppimiseks.

Täna sain siis kirja, milles kasutaja soad selgitades, et tal läks telefon hommikul rikki. Loodan, et see on ka tõsi. Igatahes on vabandused vastu võetud ja vimma ei kanna.

Viimati muutis kellamees, 23 Dets 2008 23:17, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20 Dets 2008 18:47 
Eemal

Väga hea idee, ma isegi mõtlesin miks siin pole sellist asja (y) .

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20 Dets 2008 21:39 
Eemal
Kasutaja avatar

teema iseenesest ei ole kehvakeste killast kuid võrreldav üsna õhukesel jääl trampimisega ... ma saan aru et kokkulepe oli jõus ja rahakulutamine sellise asja peale ajab ka närvi AGA . .kuna tel väljas siis ja ju ei tea teise poole põhjust, äkki ta jäi autoalla??? ma sellepärast kraaksun siin, et on alles meeles kus keegi mustas sajaga kasutajat comez, kes tuuril olles ei kuulnud telefoni ja samuti ei olnud saanud kätte teadet postkontorist, et talle on pakk tulnud ja kauba omanik tegi samasuguse kampaania kohe kuna 500 krooni oli maksmata ... kuulame ära mis teised arvavad sellest asjast vox populi - vox dei

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20 Dets 2008 23:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Mul juhtus kasutaja "ecku" selline asi, et: Eelmine aasta samal ajal umbes olin uute trummide otsingul.
Tema pakkus Sonori komplekti ja hind oli löpuks üsna odav, mötlesin vötan ära. Trummid maksid 3000.- ja soovis ettemaksu 1500.- mis sai ka tehtud, kuna isa pidi nad Tallinnast peale vötma.
Päeval mil pidi isa need kätte saama jäi kaup katki, kuna "ecku" ei saanud neid oma proovikast kätte.
Okei, järgmine nädal siis kindel värk jne jne..ikka mitte midagi. Siis ma rääkisin temaga ja ütlesin, et anna palun mulle raha tagasi, ma ostan teised trummid.
Ja siiamaani on see 1500.- tagasisaamata, kuna ta maksis kohe sellega mingeid omi völgu ja lubas (jälle) tagasi maksta, aga pole midagi.

Teab temast midagi üldse? (Number kaotsi läinud :()

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20 Dets 2008 23:18 
Eemal

Sellistel tuleks odavalt munad pihku võtta ja pikku pead anda. Väga õige oleks luua kasutajatele reiting äritehingute ajamiseks. Ei mõista miks keegi peaks vastu väitma et see on halb idee.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20 Dets 2008 23:21 
Eemal

Arusaadav. Ma isegi mõtlesin sellest, aga siinkohal on sinu auto alla jäämise näide äärmuslik ja ka üks väheseid pädevaid vabandusi. Muudel juhtudel saab tänapäeva infoühiskonnas inimesega, kelle meiliaadressi, foorumi kasutajakontot ja telefoni numbrit sa juba tead, mitmel viisil ühendust. Telefonil on akud ja SIM-kaardid vahetatavad, sõbra telefonid ja laadijad laenatavad.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20 Dets 2008 23:25 
Eemal

Kellamehel on täiesti õigus, elame ju postmodernnses ühiskonnas :wink: . Ulmelisi ideid ja mõtteid võivad kõik genereerida, aga see pole päris õige teema mille üle utoopilist filosoofiat ajada... noh muidugi on ka ütlus et loll on see kes vabandust ei leia :lol: .

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20 Dets 2008 23:26 
Eemal
Kasutaja avatar

ei muidugi ma ei kuulutagi ülimat tõde siin .. lihtsalt see 1 päev ühenduse mittesaamist on äkki kuidagi vabandatav ( ja näited peavadki äärmuslikud olema ;) ) . .sest kui ta autoalla ongi jäänud siis ma tean kedagi kes seisab häbinägu ees :mrgreen: .. aga see selleks .. igasugune rahaasjadega seonduv peab olema täpne, ei vaidle vastu PS .. mina kallis Ken elan üsna realistlikus maailmas ja ei genereeri ulmelisi ideid . .elu ise on on mööda tuhisenud ja omad näpunäited maha jätnud ...aitäh.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20 Dets 2008 23:29 
Eemal

Kui ma saaks üle mingi rahaga, ning see ei laheneks väga kiiresti või hoopiski üldse, oleks ma väga kuri. Kuna eesti on nii väike siis ma lihtsalt otsiks selle nö kurikaela üles ja räägiks temaga lähemalt :lol: . Washer ma ei arvagi midagi halba, aga mulle jäi mulje nagu sa oleks suhteliselt vastu sellele ideele. Reiting siiski oleks hea ja väga rõve oleks asja või raha suhtes tünga saada.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20 Dets 2008 23:36 
Eemal
Kasutaja avatar

ma ei ole kindlasti mitte vastu sellele vaid juhin tähelepanu, et rahaasjad on suht delikaatsed ja 1 päev on ilmselgelt vähe kellelegi märgi külgepanemiseks .. aga sellised teemad toovad argiellu väikseid värinaid niiet .. ok teema

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20 Dets 2008 23:41 
Eemal

Ehk on viga minus et ma austan kokkulepet, pean kinni sõnast ja ei oota vähemat teiselt poolelt. Olgu siis teine isik kas ostja või müüa, on ka ju temal huvi sellest diilist midagi saada.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20 Dets 2008 23:47 
Eemal
Kasutaja avatar

just .. mina ei tunne ennast sellest teemast vähemalgi määral puudutatuna kuna pean ka lugu üldlevinud ühiselu ja viiskausreeglitest

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20 Dets 2008 23:51 
Eemal
Kasutaja avatar

teema on norm.. aga mul juhtumeid pole kuna olen siin uus ja olenvaid 2 korda müünud nii et jah ;)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21 Dets 2008 00:06 
Eemal

washer kirjutas:
. .sest kui ta autoalla ongi jäänud siis ma tean kedagi kes seisab häbinägu ees

Kui ta jäigi auto alla, siis ma luban sulle - ma teen eraldi teema, kus ma palun vabandust nii tema kui kõigi vääriti mõistetud ja ülekohtu all kannatanud foorumlaste käest! :wink:

mrt36 kirjutas:
Mul juhtus kasutaja "ecku" selline asi, et: Eelmine aasta samal ajal umbes olin uute trummide otsingul.
Tema pakkus Sonori komplekti ja hind oli löpuks üsna odav, mötlesin vötan ära. Trummid maksid 3000.- ja soovis ettemaksu 1500.- mis sai ka tehtud, kuna isa pidi nad Tallinnast peale vötma.
Päeval mil pidi isa need kätte saama jäi kaup katki, kuna "ecku" ei saanud neid oma proovikast kätte.
Okei, järgmine nädal siis kindel värk jne jne..ikka mitte midagi. Siis ma rääkisin temaga ja ütlesin, et anna palun mulle raha tagasi, ma ostan teised trummid.
Ja siiamaani on see 1500.- tagasisaamata, kuna ta maksis kohe sellega mingeid omi völgu ja lubas (jälle) tagasi maksta, aga pole midagi.

Teab temast midagi üldse? (Number kaotsi läinud :()

Tähendab, sinu puhul on asi niimoodi, et kui sul on tunnistaja olemas (tunnistajaks võib ka e-mail vms olla), siis sa saad asja politseisse anda. Seaduses on kirjas, et suuline kokkuleppe on sama kaaluga kui kirjalik. Mina kasutaks seda varianti.
Aga sel juhul uuri, millal aegub väärtegu ehk millal enam ei saa väärteo aegumise tõttu inimest vastutusele võtta. Endal on lihtsalt meelest läinud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21 Dets 2008 19:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Hea ja kasulik teema, kuid paneks inimestele südamele mitte niisama lahmida. Pärast pahandust paljupalju.
Päris palju sõltub inimese suhtlemisviisist. Nõnda on näha kellega tegu on. Kui keegi saadab sulle PS'i tekstiga:

kuule mai, tea pääris hea tadlrik tundub sull müügis olevat tahaks sult seda ära osta....... palju tahad??????????
maa ise eriti autuga ei liigu teex äkki postiteel kui mai tea sulle nagu sobib või nii!!!!!

, siis no on ju peaaegu aru saada, mis sealt tulema hakkab. :wall:
Aga on erandeid...
Endal on korra kaugel minevikus olnud muret arvutijuppide müümisega, tänu sellele õppisin palju.
Proovige võimalikult palju eelnevalt suhelda ning kui jama on haista, seadke endale soodsad tingimused.

Kui ikka tuleb jama.. no siis.. selle kohta on üks tabav väljend mida me kõik hästi teame :)
Kasutage seda teemat otstarbekalt! :)

Muusik Tartu löök- ja klahvpillipood
Tartus Munga 10/Jaani 2
E - R 11.00-18.00
L 11.00-15.00

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 112 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
et 3.0.10