Eesti Trummarite Foorum

FOORUM ON SULETUD!
Tänane kuupäev 19 Aug 2019 09:51

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Digi trummide midi out?
PostitusPostitatud: 10 Veebr 2010 16:28 
Eemal

Kuna pole eriline tehnika vend ja google ei andnud piisavalt vastuseid siis jõudsin järeldusele,et peaks siit uurima äkki keegi teab neid asju.
Mul on vanadest aegadest Milleniumi mps 100 komplekt kodus, mida ma eriti ei kasuta, sest olen harjunud akustiliste trummidega ja eriti ei tõmba enam.
Ükspäev hakkasin niisama lindistama ja mässama nendega ja siis tuli meelde ,et moodulil midi out ka olemas. Taipasin ,et kui seda kasutada peaks päris võimsalt võimalusi olema, kui vaid saaks mooduli läbi midi arvutiga suhtlema.

1)Kas see on üldse teoreetiliselt teostatav ,et ma näiteks läbi VST pluginate või millegi taolise saaks just konkreetselt MPS 100-ga mängida?
2) Kas mul piisab sellisest http://www.yeint.ee/products/526/72/245080/93318__USB_-_MIDI_konverter__USB_A_-_2_DIN ,et oma trummid arvutiga ühendada?
2.1) Kas on paremaid variante?
3)Kuskilt lugesin ,et viivitus tekib. Kas see on nii õudne , et pole mõtet asja edasi uurida?
4)Samuti lugesin ,et USB-ga ühendades võivad lambist osad löögid vahelt ära jääda. Kas see on tõsi/võimalik?

Kindlasti on mul veel küsimusi aga hetkel ei tule meelde.

Eeldatav lõpptulemus minupoolt oleks ,et saaksin jälle oma nurgas olevate trummidega mängida, saundidega jännata, erinevaid asju proovida ja ka lindistada. Kui ma asjadest õigesti aru olen saanud siis VST ja selliste vahenditega peaks see võimalik olema.

Oskab keegi aidata?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Digi trummide midi out?
PostitusPostitatud: 17 Veebr 2010 17:01 
Eemal

Paistab,et kellegil kogemusi pole aga äkki keegi teab kust peaksin infot otsima või on mingeid ideid?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18 Veebr 2010 17:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Minul läks kaabel mooduli väljundist läpaka mikri auku, kui kunagi lidistada sai proovitud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18 Veebr 2010 21:45 
Eemal

Jah nii saab tõesti lindistada aga ma tahaks just midi võimalusi kasutada ja mitte ainult default saunde kasutada vaid arvutist saundid panna ja kruttida.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 25 Veebr 2010 19:49 
Eemal

lindistamiseks peaks olema parim mooduli väljundist mingisse läpakaga ühendatud helikaarti. tavaline läpaka mikriauk ei hiilga oma kvaliteediga eriti.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26 Veebr 2010 01:17 
Eemal

Asi juba areneb. Sain PS-i kaudu asjaliku infot kasutaja kxc käest ja ostsin ka midi junni ära. Mingi aja pärast teen võibolla siis mingi väikese kokkuvõtte, ehk siis vastan enda esitatud küsimustele.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 28 Veebr 2011 11:57 
Eemal

Anna tulemustest teada.
Endal on ka plaan sama asja proiovide kui ükskord trummid kätte saab. Hetkel olen proovinud midi sündiga vst trumme mängida, töötab laitmatult, mõtlesin et peaks siis ka trummidega töötama.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Mär 2011 23:29 
Eemal

Olen selle teema täiesti ära unustanud.

Igatahes ,et see süsteem toimiks on vist päris kindlasti vajalik korralik helikaart madala latencyga.
Ise ostsin proovimise mõttes, mingi http://www.thomann.de/gb/maudio_midisport_uno.htm analoogse junni ja sellel oli ikkagi latency häiriv. Ma tegelikult täpselt ei tea, kas see latency teema ka moodulist oleneb. Võibolla on kallimad asjalikumad aga vb pole seal vahet. Minu Milleniumi mps100 vms ja selline odav midi-usb juhe minu kätes normaalselt tööle igatahes ei hakkanud. Tähendab ta töötas aga see viibimine(latency) oli liiga häiriv, et normaalselt mängida kannatanuks.

Nii palju kui ma mingite tegelastega veel rääkinud olen siis läbi arvuti ükskõik mis pilli mängimiseks on vaja väga korraliku helikaarti, sest muidu kipub ikka kehv maik suhu jääma.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02 Mär 2011 11:14 
Eemal

Mul endal on Behringer UCG102 USB Guitar Link ja kuna kitarri ega midi süntesaatoril latency probleeme sellega pole siis teoreetiliselt ei tohiks ka trummidega olla.
Aga loodan ehk saab peagi testida seda.
Ja ma vaatasin seda pilti ja mul sõbral on täpselt samasugune asi aga kui ma nüüd ei eksi, siis tegu pole helikaardiga. See on lihtsalt midi instrumentide ühendamiseks arvutiga. Eraldi helikaarti on ikka vaja.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03 Apr 2014 21:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Tere!

Ei tahtnud eraldi teemat hakata tegema, aga minu küsimus oleks selline, kui keegi oskab aidata: Kas selline ühendus oleks mõttekas ja toimiks ning aitaks samuti peletada latentsust , kui ma ühendaksin digitrummide moodulist tuleva USB B - tüüpi isase ning USB A- tüüpi isase kaabli otsa kahe emase otsaga A - tüüpi USB vahejunni, mille järgi ühenduks MIDI USB konverter, et saaks ühendada MIDI otsad nt. M-Audio Fast Track Pro helikaardi MIDI aukudesse ning sealt omakorda ühenduks helikaart USB abil arvutiga ?

Lihtsamalt...:

Pilt

Manused:
CAD14.jpg
CAD14.jpg [ 90.56 KB | Vaadatud 5846 korda ]
ADP3159.jpg
ADP3159.jpg [ 20.49 KB | Vaadatud 5846 korda ]
IS287122-01-02-BIG.jpg
IS287122-01-02-BIG.jpg [ 32.57 KB | Vaadatud 5846 korda ]

Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ]