Eesti Trummarite Foorum

FOORUM ON SULETUD!
Tänane kuupäev 12 Dets 2019 11:40

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 21 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 28 Aug 2015 20:30 
Eemal

Nii, Yamaha SS740A stand ja muud asjad läksid täna Thomann tellimusse. Asi lahendatud. Tänud kõigile, kes aitasid kaasa mõelda.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08 Sept 2015 12:47 
Eemal

Mapexi 12" Black Panther sai nüüd peale uued nahad + vedru ja minu esimese häälestamise osaliseks... Ei ole esimesel korral lihtne häälestada ja saada aru, kuidas seda täpselt teha... Kas Drumdial abivahend oleks algajale abiks, et numbrite järgigi nahkade pinge alguses paika saada ja hiljem ehk juba kõrva järgi suudaks häälestada ? Hetkel jäi küll selline tunne, et keerasin kuidagimoodi Youtube järgi mingit pinget peale nahkadele proovides saada iga pinguti juurest sama tooni ja reso naha veidi madalama pitchiga häälde saamata aru üldse, kas miskit ka reaalselt häälde sai... See Drumdial maksab ca 75 raha ja seda kohe ostma ei tormaks... Kõrva järgi tundus kuidagi kohmakas mulle see häälestamine

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08 Sept 2015 13:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Cajon kirjutas:
Mapexi 12" Black Panther sai nüüd peale uued nahad + vedru ja minu esimese häälestamise osaliseks...

Vot see on nüüd koht, kus kõik võivad erineva soovituse Sulle anda. Kuula ise oma trummi - kui sound meeldib, siis oled kõik õigesti teinud. (y)
Oluline on ehk seating ehk naha paikapingutamine sai tehtud. Seating = pingutad korralikult peale ehk jupp maad kõrgemale, kui peaks ja siis võid ülakeha raskusega käega naha keskele vajutada, ootad veidi (järgmise hommikuni) ja siis keerad pinge maha kõige alumise kõrguseni. Ja hakkad siis ülespoole keerama, kuni soovitud hääleni. Niiviisi pidi paremini ehk kauem hääles püsima.
Minu 14" snarel on reso juppmaad kõrgem kui batter aga 12" väiksel soolokal ainult natuke kõrgem.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08 Sept 2015 13:30 
Eemal

Seda ma tean ja räägib ka internet, et häälestama peab ikka nii, kuidas endale sound meeldib ja ongi korras. Aga kas Drumdial oleks hea abimees vähemalt alguses... sest mulle jäi tunne, et ei oska väga kõrva järgi paika saada samas proovis kui mängisin oli nagu täitsa OK heli... üle vist mõtlen lihtsalt :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08 Sept 2015 14:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Cajon kirjutas:
Seda ma tean ja räägib ka internet, et häälestama peab ikka nii, kuidas endale sound meeldib ja ongi korras. Aga kas Drumdial oleks hea abimees vähemalt alguses... sest mulle jäi tunne, et ei oska väga kõrva järgi paika saada samas proovis kui mängisin oli nagu täitsa OK heli... üle vist mõtlen lihtsalt :)

Mul oli ka alguses Tama tension watch, natuke pusisin sellega, siis müüsin maha. Oma kõrv on parem kui mingi seier-number. Võid selle etapi rahulikult vahele jätta. Pigem häälesta nahku üles-alla, proovi üht ja teistmoodi ja siis on "pilt" ees.
EDIT: Drumdial on abiks ehk siis, kui sul vaja vaikselt trumminahka vahetada - kui laval teine bänd mängib või soundchekki teeb vms. Siis saad kogemuste olemasolu korral trummi enam-vähem baashäälestusse ajada ja hiljem, kui häält võib teha, juba täppishäälestada.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09 Sept 2015 10:30 
Eemal

Mnjaa, ega kellelgi ei juhtu olema Drumdial-t ? Oleks huvitav korra proovida ja vaadata, et kui numbrite järgi nahad pingutada, mis heli siis kätte saab. Ma ei oska nahkade pinget kuidagi hinnata, et kas on piisavalt pingul või liiga pehmed... kas pealmise naha pinget vaja ka reboundi järgi vaadata, et see oleks mängides hea.. ?

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 21 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid