Eesti Trummarite Foorum

FOORUM ON SULETUD!
Tänane kuupäev 30 Mai 2020 17:04

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Trummide salvestamine kodus
PostitusPostitatud: 13 Jaan 2012 14:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Tere!

Paljud tegelevad kodus trummide salvestamisega? Hea oleks kuulda, et mida ja milleks te kasutate. Mis eesmärgil selline kodune lindistamine? Kodustuudio või youtube "drum cover"? Milliseid tulemusi olete saavutanud? Näiteid? Minupoolest rääkige ja tooge näiteid ka triggeritega möllamisest või digitrummidest.

Endal on plaan nüüd jälle aktiivsemalt trummidega tegeleda aga tahan ka võimalust oma tehnikaga veidi salvestada. Juba õppimise eesmärgil, sest kogu mäng on muutunud kole lonkavaks. Peale harjutamist on hea koduteel ju kuulata oma enda vigu.

Minu plaan:

Eesmärk: Enda kõrvalt kuulamine. Suhteliselt odavalt läbiajamine. 300-400€... Hiljem ka endatarbeks demotamine. Kütta mälestuseks mõned biidid või proovida mõnele loole erinevaid rütme, et kuulates õige välja valida.

Tehnika: Ma olen hetkel enda võimalusi arvestades mõned variandid välja mõelnud:

1) USB interface (Mackie Blackjack) + overhead ja bassimikrofon. Tõenäoliselt saan lindistuse millelt kuulen ära mida ma mängisin. Mix jääb lahjaks ja tõenäoliselt jääks kogu salvestused ka sahtlisse oma tarbeks.
2) USB interface (Tascam US-600) + 2x overhead ja mikrofonid basstrummil + soolotrummil. Arvan, et nelja kanaliga annab juba päris asju ka ära teha. Bändidemodele võiks juba kütta küll. Saab juba korralikuma mix-i ka teha. Mul küll on hetkel samsonite kit mida alguses kasutaksin aga mikreid on võimalik ehtsamaks lindistuseks alati juurde koguda või kuskilt laenata.
3) Kaasaskantav salvestaja. Nüüd viimane hetk hakkasin neid uurima. Lähed mängid trummi ja paned statiivi otsa lindistama. Tõenäoliselt kuuleb ka kogu oma idee ära. Vingematel annab lisaks integreeritud mikritele veel oma mikrid ka külge panna ja neid koos kasutada. Plaanisingi kohe, et lükkan bassi ja sooloka mikri ka külge ja ongi mu neli rida olemas. Seda suudab vist hinnaklassis kuni 250€ ainult zoom H4n (uuem firmwire)...

Tõenäoliselt otsustan nüüd ikkagi neljarealise helikaardi kasuks. Rohkem mässamist on aga samas katsetada saab ka erinevaid vigureid rohkem.

Tulemusi: kuna asi on mõttefaasis, siis tulemust veel ei ole... Youtubest piiludes on päris arvestatavaid näiteid kõigi variantide kohta. Isegi nende kaasaskantavatelt salvestajatelt.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13 Jaan 2012 15:00 
Eemal
Kasutaja avatar

On veel variant mikserpult võtta (suurus vastavalt vajadusele + arenguruum :wink: ) ja salvestada valmis miksi stereos, ehk põhimõtteliselt kaks rada. Alguses on mikser ja paar (kolm-neli) mikrofoni ja soovitavalt väline USB helikaart, millel on line-in. Siis, kui raha on ja soovi, saab hiljem mikreid juurde panna (tommidele näiteks, kokku std. sett 7 mikrit 2x OVH, BD, SN ja 3x tom ehk 8 mikrisisendiga pult peaks asja ära ajama).

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13 Jaan 2012 15:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Jaa... mul oli üks vahva behringeri mikser. 8x XLR... Ja välja oleks sealt saanud tegelikult ka 4 kanalit. SUB & MAIN out... Aga see oli nii kohmakas ja siis oleks vaja olnud veel helikaarti ka millel oleks neli kanalit... Endal oli sammuti behringeri USB interface. Ehk sain USBga läpakale RCA sisendid ja väljundid. Toimis aga tüütu oli. Ühesõnaga miksriga variant toimib küll kenasti aga hetkel ma tahaksin midagi lihtsamat. Kogu krempel peale statiivide võiks seljakotti mahtuda. :)

Muide mul on vist jäänud sellest miksriga möllamisest ainult 1 salvestis. See on ka mängitud maksimum 12m3 ruumis. Tactoni kestadest tehtud 16" basstrumm + 12" soolotrumm. Ütleme nii, et ma korra proovisin ja siis sai neid trumme edasi ehitatud. Aga seda mis neist sai enam alles polegi... Tahtsin sellist "külas" käimise komplekti. :lol: Mul endal on väga ebameeldiv seda kuulata aga siiski... http://www.upload.ee/files/1979701/mkomplekt.mp3.html

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13 Jaan 2012 15:38 
Eemal
Kasutaja avatar

Ise ei oska midagi öelda akustiliste salvestamise kohta, aga kui kedagi huvitab, võin elektrooniliste salvestamisest rääkida.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13 Jaan 2012 15:43 
Eemal
Kasutaja avatar

Kirjuta muidugi! Viska viide näite kohta ka või pane pisike jupp siia hoopis. (y)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13 Jaan 2012 16:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Ise salvestan veel otse moodulist, aga kavatsen varsti hakkata VST-d kasutama. Moodulist on väga lihtne salvestada, lihtsalt väljundist, arvutisse ja salvestad programmiga.
Salvestan tihti looga kokku segatuna, lugu läheb arvutist moodulisse ja sealt läheb väljundist uuesti arvutisse ja salvestab mõlemad koos.

Üks näide ka: PS! Siin on originaal trummid taga, sest ei saa neid eemaldada. http://www.upload.ee/files/1979257/Nigh ... B.mp3.html
Lae lihtsalt alla ja kuula!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14 Jaan 2012 10:42 
Eemal

Zoom Q3--ise oman ja soovitan soojalt.Hind suts üle 100.-Heli on supper+salvestada saab ka videona.sd kaart,2 patareid,netti laadimine sekundiga...jne.jne.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16 Jaan 2012 12:50 
Eemal

Eks neil mõlemal variandil ole omad head ja vead. Käsisalvesti on kindlasti portatiivsem, torkad tasku ning lindista metsas linnulaulu, live või oma laulmist vannitoas. Pole vaja arvutit kaasas vedada. Samas helikaart ja pult on kindlasti skaleeruvam lahendus, tulevikus saad asju juurde lisada (kui korralik helikaart osta). Ise kasutan Zoom h4. Suht mugav - paned proovikas püsti ning võtad kogu bändi korraga üles. Suht korralik kvaliteet jääb, vähemalt endale kuulata. Eks see sõltu muidugi palju ruumist ja pillide asetusest jne. Samas kunagi võetigi plaate üles ainult ruumi mikritega ning kõlavad mõnusamalt kui tänapäeva 100+1 mikriga ülesvõetud asjad.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17 Jaan 2012 13:13 
Eemal
Kasutaja avatar

See kord jäin ikka nelja reaga helikaardi juurde. Mulle ka tegelikult meeldib rohkem selline naturaalne trummikõla aga ainult ruumimikritega võtmine eeldab ikka sigahead komplekti + veel parema akustikaga ruumi ennast. 101 mikriga annab modernset trummisoundi kehvas ruumis ka saavutada. Ei tea mis tehnika sellise salvestuse taga on. Kõlavad neil kõik helinäited nii ehedalt. http://www.youtube.com/watch?v=M5WjntuR ... uveOeJpaCp

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Mär 2012 10:24 
Eemal

Trummi salvestus täielikult ebakvaliteetne: (salvestus kiirendused ja aeglustused - lisaks hakkib. Ja tihi esineb ka hilistumine.
Muidugi eks ta ole kui läpaka enda helikardiga salvestada (ezdrummer+reaper). Digitrummid on ühendatud arvutiga "M-Audio MIDIsport 1x1 USB" (http://www.thomann.de/de/maudio_midisport_1x1_usb.htm).

Kas välise helikaardi lahendus aitab (M-Audio Fast Track Pro http://www.thomann.de/de/maudio_fast_track_pro.htm )?

Tänud ette kui keegi nõu annab... :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Mär 2012 23:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Digitrumme ei saa salvestada VST-ga, ilma õige helikaardita. Esiteks on lag tohutu, mis segab salvestamisprotsessi ja teiseks, on läpakate integreeritud helikaartide kvaliteet olematu.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11 Mai 2012 19:16 
Eemal
Kasutaja avatar

Saan varsti lindistamissüsteemi kodus üles. vaja mõelda praegu akustika peale ainult veel.
Täielikult mikerdatud sett (iga trumm pluss 2 overheadi) ja kaheksa sisendiga interface.
Ehk saab lähinädalate jooksul juba vilju maitsta

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Mai 2012 11:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Anna siis tulemustest teada. :) Ma ise ka asun varsti jälle katsetama. (y)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid