Eesti Trummarite Foorum

FOORUM ON SULETUD!
Tänane kuupäev 23 Sept 2019 21:31

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 31 Mai 2015 11:20 
Eemal

Tere,

Mängin cajon trumi ja sooviksin hihat juurde hankida. Kuna cajon ei ole väga vali instrument, siis üle 12" hat vist olla ei tohiks ? Et kas 14" jääb liiga valjuks ja matab niiöelda cajoni mängu ära ? On kellelgi kogemusi ?

Olen vaadanud thomannist Paiste PST8näiteks:
http://www.thomann.de/intl/paiste_12_ps ... hi_hat.htm

Paiste PST3: http://www.thomann.de/intl/paiste_pst3_13_hihat.htm

Päris rämpsu ei taha ka osta aga kas keegi oskab odavama otsa taldrikuid soovitada ? Või on kogemusi teiste tootjatega ? Ma ei jaga veel suurt midagi taldrikutest ja seega targemate abi on teretulnud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31 Mai 2015 18:36 
Eemal
Kasutaja avatar

Mina kasutasin djembe juurde Meinl Candela seeria taldrikuid. Need on spetsiaalselt käsitsi mängimiseks mõeldud, üliõhukesed ja minu arvates väga hea häälega.
Meinl Candela
Kõik niiöelda tavalised taldrikud hästi ei sobi, sest käega ei saa lihtsalt head häält kätte, enne lõhud näpud valusaks. Eestis müüb Meinli taldrikuid Stanford Music, kuid Candelat neil letis tavaliselt ei ole. Mulle toodi telimise peale.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31 Mai 2015 20:32 
Eemal

Ma planeerin hakata üsa palju harjasid kasutama mängimiseks ja ehk vähem kätega... Meinl candela hind on juba oluliselt kobedam: http://www.thomann.de/intl/meinl_10_can ... hi_hat.htm need paraku 10" ja nii väikeseid vist ei tahaks. Meie poodides jah paraku paljusid asju ei ole. Paiste PST8 ei pidanud olema just parima kõlaga... Candela hati suuremat kui 10" polegi. Kuidas need kõlasid muidu ? 12" hatil seda mahlakust vist rohkem ikka.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Juun 2015 10:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Cajon kirjutas:
Ma planeerin hakata üsa palju harjasid kasutama mängimiseks ja ehk vähem kätega... Meinl candela hind on juba oluliselt kobedam: http://www.thomann.de/intl/meinl_10_can ... hi_hat.htm need paraku 10" ja nii väikeseid vist ei tahaks. Meie poodides jah paraku paljusid asju ei ole. Paiste PST8 ei pidanud olema just parima kõlaga... Candela hati suuremat kui 10" polegi. Kuidas need kõlasid muidu ? 12" hatil seda mahlakust vist rohkem ikka.

Harjad on ju sama pehmed asjad kui käsi ja tavalisest taldrikust Sa häält kätte ei saa, peale vaikse sahina. Candela eripära ongi see, et käega lüües saad sealt 100% volüümi kätte. Mul olid kasutusel Candela 10" splash ja 14" crash. Müügi jaoks tehtud soundinäited on mul kahjuks kustutatud, aga kõlasid tõesti ülihästi. Hea meelega oleks neid oma päris trummiseti juures kasutanud, kuid Candela on üliõhuke ja pulgaga lüües oleks need varsti lopergused. Meinli kodukal on helinäited olemas. 10" hätti ma väikseseks ei peaks, ma ei tea, kust see idee-fix tuleb, et hätt peab ikka vähemalt 14" olema. Ise mängin 13" hätiga ja minu pärast võiks ta veel väiksem (ja kõrgema pitch'iga) olla.
Kui Sa teisi tootjaid uurid, otsi õhemaid taldrikuid. A'la paper-extra-crystal thin jne. Mida õhem, seda kergem on teda perkusioonis kasutada.
EDIT: Kui Sinu teist postitust raua teemas veel hätimasina kohta arvestada, siis pead vaatama sellise hätimasina, millel vedru (see mis taldrikut üles lükkab) reguleeritav on. Tama oma on reguleeritav aga minu arust ikkagi liiga kõva vedruga (sobib just 14-15" hätitaldrikutele).

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Juun 2015 13:26 
Eemal

Ei ma ise mõtlesin oma peaga, et 10" äkki liiga kõrge pitch-ga... võibolla on just äge aga puudub kogemus ja ei ole ju meie poodides kuskil midagi proovida ka. Paiste PST8 sain korra kaeda aga ei osanud nagu üldse hinnata aj võrdlusmoment teistega puudus. Meinl hind on 2 x kallim ka juba paistest. Eks peab mõtisklema, kasutatuna neid Meinl candelasid vist ka väga ei leia kuskilt.
See siin on väga hea hinnaga komplekt: https://www.thomann.de/intl/paiste_pst8 ... bundle.htm 238,- raha eest ei saa kuskilt vist sellist seti, kus on hat, crash ja stand ka veel aga kas ka midagi väärt need on, seda ei tea...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Juun 2015 16:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Cajon kirjutas:
See siin on väga hea hinnaga komplekt: https://www.thomann.de/intl/paiste_pst8 ... bundle.htm 238,- raha eest ei saa kuskilt vist sellist seti, kus on hat, crash ja stand ka veel aga kas ka midagi väärt need on, seda ei tea...

Ma arvan, et need taldrikud on alustuseks täitsa OK, aga sellest Milleniumi rauast tasuks küll eemale hoida. Jälgi kasvõi sedasama foorumit (või rada7 foorumi second hand osa) ja saad kasutatud, aga palju korralikuma raua. Teiselt poolt on see odav raud komplektis "peaaegu tasuta" kaasas, kaks plaati eraldi ostes on peaaegu sama summa. Otsusta ise.
Kui Thomanist tellid, väga kiire ei ole ja saatekulu ei soovi maksta, soovitan foorimikaaslase kynk teenust kasutada:
Kynk Thomanni ühistellimus.
Olen tema kaudu palju asju tellinud ja väga hea variant. Juunikuu tellimus hetkel avatud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08 Juun 2015 08:48 
Eemal

kunk tellimustest olen teadlik aga olen siiani ise tellinud. Eks oleks vist mõistlik neid Meinl candela taldrikuid jahtida, sest tunduvad olema asjalikumad kui paiste PST8. Tänud soovituste eest.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid